Книгарні “Буква” звинувачують в ухиленні від сплати податків

*

Мережа книгарень “Буква” у 2015 році завезла з Росії книжкову продукцію за заниженими цінами, в результаті чого ухилилася від сплати податків на 3 млн грн. Про це йдеться у відповіді ДФС на запит Радіо Свобода.

 

“Розслідується кримінальне провадження за фактом ухилення від сплати податків службовими особами одного з підприємств Києва, яке у період 2015 року здійснило вивезення з Російської Федерації на територію України книжкової продукції за заниженими цінами. У подальшому шляхом реалізації через ланцюг підконтрольних підприємств та фізичних осіб-підприємців їхня (книжок – ред.) вартість завищена в понад 6 разів і реалізована”, – йдеться в повідомленні.

 

У Фіскальній службі зазначають, що ці «дії спричинили несплату до бюджету податків та митних платежів на суму понад 3 мільйони гривень».

Нагадаємо, наприкінці вересня «Буква» заявила про пресинг з боку податківців на замовлення російських конкурентів. Представники мережі називали абсурдними та бездоказовими висунуті їм звинувачення.

Податківці провели обшуки в центральному офісі компанії, одній з книгарень мережі та помешканнях її працівників. Під час обшуків з офісу була вилучена вся первинна документація, оргтехніка, печатки та жорсткі диски. Також податківці вивезли книжкову продукцію зі складів мережі.

Укрінформ