Поляки з українцями написали книжку про Крим

*

В Україні презентували збірку наукових праць «Тірітака: Античне місто Кіммерійського Босфору». Вона стала результатом польсько-української експедиції в Криму, яка змушена була передчасно припинитися через політичні події 2014 року. Пише Сultprostir.

 

Книжка являє собою звіт про роботу Польської археологічної місії на розкопках античного міста Тірітака, що знаходиться поблизу сучасної Керчі. Упорядником збірки став Альфред Твардецький. Українські фахівці, серед яких Гліб Іванкін, Алла Буйських та Віктор Зінько також допомогли з книгою, яку презентували в Національному художньому музеї України.

 

З 2008 року українська та польська місії вели розкопки разом, доки політична ситуація не змусила припинити роботу.

 

«Не продовжувати розкопки вирішив керівник Польської археологічної місії “Тірітака” доктор Альфред Твардецький навесні 2014 року через небезпеку і неоднозначність ситуації та правові норми. Оскільки Крим визнаний окупованою територією, на його землях не можна проводити розкопки, окрім рятувальних. Ще однією причиною стали моральні переконання», – розповіла Cultprostir представниця прес-центру НХМУ Олена Гончарук.

Сultprostir