У Росії поставили пам’ятник Тарасу Шевченку

*

29 вересня в Жовтневому районі Новосибірська на перетині вул. Кірова і Шевченко відкрився пам’ятник українському поету і художнику Тарасу Шевченку. Про це повідомляє російське видання НГС.НОВОСТИ. Пише Сultprostir.

 

Як розповів голова української національно-культурної автономії Новосибірська Володимир Павук, постамент з бюстом Тараса Шевченка відкрили на честь 200-річчя з дня народження поета. Гранітний постамент має висоту 2,5 м, на ньому стоїть 1,3-метровий бронзовий бюст. На постаменті викарбовано напис «… обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю…». Створили пам’ятник архітектор Олександр Скоробогатько, художник Олександр Крутиков і скульптор Борис Ульянов.

На створення пам’ятника пішло близько 3 млн руб. – гроші зібрали більше 250 осіб, також був виділений бюджетний грант. За пам’ятником посадили шевченківську вербу, привезену з Мангишлака: відросток верби, яку поет посадив, коли був на засланні.

 

«Тарас Шевченко – основоположник сучасної класичної літератури на Україні, його творчість була багатоликою. Він і художник, порядку 800 картин на його рахунку, близько 100 поем. Він писав не тільки українською мовою, а й російською – вся проза у нього російською мовою. Тому ми називаємо Тараса Шевченка слов’янським поетом і художником », – заявив Володимир Павук.

Він зазначив, що ім’я Шевченка пов’язане з Новосибірськом: під час Великої Вітчизняної війни евакуйовані з Києва експонати музею Шевченка зберігалися в оперному театрі. Також у місті є вулиця Шевченка і Шевченківський жилмассив, в художньому музеї знаходиться бюст Шевченка, зроблений з його посмертної маски, яка зберігається в музеї в Санкт-Петербурзі.

Сultprostir