ВВС Україна оголосила початок літпремій Книга року BBC 2015 та Дитяча Книга року BBC 2015

*

Початок добору книжок-номінантів оголосили на круглому столі “Література і критика: співпраця чи конфлікт?”, який провела “ВВС Україна” у Львові під час щорічного Форуму видавців.

 

“Впродовж останніх десяти років ВВС Україна є чудовим майданчиком для дискусій про сучасну українську літературу. Оголошуючи старт одинадцятої премії, ми сподіваємося, що нове десятиліття цієї літературної премії ознаменується блискучими роботами в обох номінаціях”, – сказала головний редактор “ВВС Україна” Ніна Кур’ята, передає Gazeta.ua.

 

Премія має на меті визначення найкращих прозових творів, написаних українською мовою.

Як і щороку, починаючи з 2012-го, конкурси проводять у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

 

“ЄБРР вірить у суспільство, де підприємництво, індивідуальність і незалежність духу відіграють ключову роль, і все це починається з гарної дитячої книжки”, – сказала радниця з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало.

 

До журі премії “Книга року ВВС 2015” увійшли:

Віра Агеєва, професор, Національний університет Києво-Могилянська академія

Ольга Герасим’юк, журналістка

Світлана Пиркало, письменниця, радниця з питань культури ЄБРР

Марта Шокало, випусковий редактор “ВВС Україна”

Юрій Володарський, літературний критик.

 

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію у розмірі гривневого еквіваленту 1000 фунтів. Видавці книг-переможців в обох номінаціях отримають право використовувати логотип премії “Книга року ВВС” на наступних виданнях.

Видавці можуть подавати на розгляд журі до трьох книг у кожній категорії та до двох нових книг переможців попередніх конкурсів. Книги, подані на премію, мають бути художніми прозовими творами, написаними українською мовою, виданими упродовж останніх 12 місяців на момент оголошення старту премії.

 

“Довгі списки” у кожній номінації визначає редакція “ВВС Україна”. “Короткі списки” та переможців визначає журі.

Останній термін подання книг на премію – 1 жовтня 2015 року. Переможців оголосять у грудні 2015 року.

Переможці 2014 року: Софія Андрухович “Фелікс Австрія” (Книга року 2014) і Катя Штанко “Дракони, вперед!” (Дитяча книга року 2014).

 

Newsru.ua