Американець написав книгу про те, як зрозуміти Донбас

*

У видавництві «Дух і Літера» в перекладі Олексія Панича вийшла книга американського історика Хіроакі Куромії, який спеціалізується на історії СРСР та ситуації на Донбасі в різні історичні епохи. Видання «Зрозуміти Донбас» буде презентоване на «Форумі видавців» у Львові 12 вересня. Захід відбудеться за участю автора та перекладача книги. Пише Cultprostir.

 

«Деякі помітні українські інтелектуали продовжують стверджувати, що Україні буде краще без Донбасу (і Криму). Я боюся, що вони короткозорі, і що вони не помічають історичних зв’язків між донбаським регіоном і сучасною Україною. Їхня позиція також безвідповідальна, оскільки ми не можемо стверджувати, що всі мешканці Донбасу сепаратисти. Відкинути Донбас, нібито нездатний ужитися з рештою України, означає ухилитися від політичної проблеми формування української нації», − пише у книзі Куромія.

 

Перекладач Олексій Панич зазначає на своїй сторінці у Facebook: «Насправді я ще коли вперше познайомився з текстом, одразу вирішив, що треба за будь-що встигнути перекласти і видати книгу до львівського Форуму видавців, щоб презентувати її саме там… Я не менше сподіваюся і на інтерес з боку всіх мешканців Донбасу, які зараз на правах біженців мешкають в інших регіонах України. Та й взагалі, ця книга, спираючись на ретельно підібраний історичний матеріал, порушує дуже багато нагальних, гострих питань, актуальних для нашого сьогодення».

Cultprostir