Вийшла книжка іноземного журналіста про Донецький аеропорт

*

В Українському домі у четвер, 3 вересня, відбулася презентація “книги про війну, якої не повинно було бути…” – “Аеропорт”, написаної іноземним журналістом Сергієм Лойком. Пише Newsru.ua.

 

Головна лінія роману розгортається протягом останніх п’яти днів з-понад 240-денної оборони стратегічного об’єкта. Це той період, коли автор безпосередньо був у бойових умовах поряд із українськими військовими. Американський фотограф з низки причин переживає цю необов’язкову війну як особисту драму. Його очима, немов у калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорту, читач бачить всю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше, як російсько-українською війною.

 

Під час роботи над романом Сергій Лойко записав понад 40 годин інтерв’ю з “кіборгами” – багато хто з них стали військовими консультантами книги.

Під час презентації Лойко зачитав один із найзворушливіших уривків роману про російську матір, яка дізналася, що її син воював проти України і загинув.

 

“Через війни страждають жінки. Це повинно негайно припинитися! Цьому немає виправдання!”, – зазначив Лойко.

 

 

Сергій Лойко – журналіст, співробітник Los Angeles Times, єдиний іноземний кореспондент, який був у Донецькому аеропорту. За свої матеріали з України Сергій отримав кілька професійних нагород у США. Як повідомляв сам Лойко на своїй сторінці у фейсбуці, одна з голлівудських студій веде переговори про екранізацію однієї з його статей у Los Angeles Times.

 

Видавці зазначають, що роман поставив рекорд за кількістю попередніх замовлень в Україні: в одному з інтернет-магазинів замовили понад тисячу примірників ще до відправлення книги до друку.

Newsru.ua