У серпні на батьківщині Тараса Шевченка пройде фестиваль Ше.Fest

*

У рамках фестивалю Ше.Fest, який відбудеться в серпні на батьківщині Тараса Шевченка, в селі Моринці Черкаської області, буде презентована програма від українських художників. Її частиною стане показ робіт одного з родичів поета. Пише Сultprostir.

 

«Мені болить, коли Шевченко називають Кобзарем. Бо Шевченко не тільки поет, який написав пару книг з назвою «Кобзар». Давайте почнемо з того, що він і художник. Коли Ше.Fest стане дорослим фестивалем, в ідеалі я б хотіла, щоб це була платформа, де тусуються українські та світові художники», – розповіла один з організаторів фестивалю Юлія Капшученко-Шумейко.

 

Арт-програма, присвячена Шевченка, була реалізована вже на торішньому Ше.Fest. Свої твори, присвячені творчості Тараса Григоровича, презентували художники Андрій Єрмоленко, Валерій Франчук, Володимир Михайлов та інші. Цього року арт-частину хочуть зробити більш масштабною, у зв’язку з чим на краудфандінговой майданчику «Спільнокошт» організований збір коштів. З необхідних 33 тисяч гривень на сьогодні пожертвувано близько 3 тисяч.

 

Серед робіт, які будуть представлені в цьому році на Ше.Fest, – версії картин Шевченка, які в своєму стилі перемалював його родич Максим Зацарінний. Серед учасників також запорізький художник Михайло Дяченко, який став відомий у минулому році завдяки портретам «укропів».

 

Ше.Fest відбудеться 22-23 серпня, і включить в себе концерти, спектаклі, кінопокази, лекції та арт-проекти, так чи інакше пов’язані з життям і творчістю Тараса Шевченка.

На фото: так Максим Зацарінний перерисував героїню картини Тараса Шевченка «Катерина». Фото надане організаторами фестивалю

Сultprostir