Українською вийшла друга частина найгучнішого американського роману

*

Мистецька агенція “Наш Формат” видала найгучніший роман американської літератури “Атлант розправив плечі” українською. Навесні було видано першу частину – “Несуперечність”. У липні світ побачила друга частина “Або – Або”, переклад якої здійснила письменниця Софія Андрухович. Заключна частина трилогії “А є А” вийде у вересні до Форуму видавців.

 

“Атлант…” – magnus opus Айн Ренд, який авторка писала 12 років. Згідно з даними опитування Бібліотеки Конгресу США, це друга після Біблії книга, яка змінила життя американських читачів.

 

Читайте також: Атланти нової Америки

 

Три частини трилогії названі відповідно до основних законів логіки: “Несуперечність”, “Або-або”, “А є А”. Всі вони містять  блискучі світоглядні монологи, вкладені в уста головних героїв Франциско Д’Анконії та Генка Ріардена. Між якими стоїть жінка, в яку обидва закохані, – Даґні Таґґарт. Їхня Країна стрімко летить у прірву: моторошна криза охоплює всі царини людського життя. Псевдовчені наполегливо пропагують: мислення – ілюзія, пошук будь-якого сенсу – абсурд, і зрештою уряд оголошує мораторій на розум. Талановиті підприємці безслідно зникають, кидаючи своє виробництво напризволяще чи знищуючи його. Даґні впевнена, що в країні з’явився таємничий Руйнівник, ціль якого – крах економіки і тотальна деградація людей. Впродовж сотень сторінок книги персонажів і читачів непокоїть одне дивне питання: “Хто такий Джон Ґолт?”

 

Бурхливі обговорення фундаментальної трилогії, великої “політичної притчі” тривають від 1957 року, з дня першого видання, на ній виросли три покоління американців, мільйони “атлантів” розлетілися по всьому світу.

 

Про автора

Айн Ренд – (англ. Ayn Rend; Аліса Розенбаум, 1905-1982) – американська письменниця єврейського походження, філософ, яка створила філософську систему об’єктивізму. Почала писати сценарії з восьми років, а пригодницьку прозу – з десяти. Емігрувала в Америку у 1926 році, де працювала помічницею режисера в Голлівуді, потім переїхала до Нью-Йорка, щоб присвятити себе філософії і літературній творчості. Справжня слава до Ренд прийшла після написання антиутопії “Гімн” (1938), водночас на ім’я авторки працювала кіноіндустрія: твори Ренд екранізували в Штатах, в Італії… Амбіції дівчини, яка прагнула підкорити “фабрику мрій” не обмежувалися кіномистецтвом, талант Ренд мав стати “втіленням слави і величі всього світу”.

Друг Читача

Придбати книгу