У вересні покажуть відновлену версію фільму “Тіні забутих предків”

*

Український уряд затвердив план заходів з підготовки і святкування цього року 50-річчя прем’єри художнього фільму “Тіні забутих предків” і створив організаційний комітет. Це визначено розпорядженням Кабінету Міністрів №702-р від 26 червня, передає “Інтерфакс-Україна”.

 

Згідно з документом, оргкомітет із підготовки і святкування 50-річчя прем’єри фільму очолює віце-прем’єр-міністр культури, його заступником призначений голова Державного агентства України з питань кіно (Держкіно).

 

План заходів передбачає забезпечення здійснення реставрації звуку і зображення, а також тиражування відновленої версії фільму “Тіні забутих предків”. Це завдання Держкіно і Мінкультури (серпень).

 

У вересні в Києві відбудеться урочистий вечір, присвячений 50-річчю прем’єри цієї картини з демонстрацією відновленої версії фільму (Держкіно, Мінкультури, Київська міськдержадміністрація).

 

В обласних центрах у вересні заплановані одночасні покази стрічки. Крім того, в цьому ж місяці Держкіно і Мінкультури організовують тематичну виставку, присвячену створенню фільму “Тіні забутих предків”.

 

У вересні на Національній кіностудії художніх фільмів ім. О.Довженка і у Верховинському районі Івано-Франківської області, де відбувалися зйомки картини, буде проведено урочисті заходи, присвячені 50-річчю прем’єри цього фільму (Мінкультури, Держкіно, Івано-Франківська облдержадміністрація).

Newsru.ua