У Хармсі пройде поетичний марафон “Нічого”

*

14-го липня у Хармсі (вул. Володимирська, 45 а) відбудеться «Поетичний марафон – 2015». Цьогорічна тема марафону, який проводитиметься вже вчетверте, – «Нічого».

Липня 14-го дня 1789 року парижани та гості столиці з гомоном і танцями захопили зловісну фортецю Бастилія – бастіон абсолютизму й тиранії. Було звільнено 7 осіб, серед яких, за легендою, був славнозвісний маркіз де Сад. То була найвідоміша віха Великої Французької Революції.

Липня 14-го дня 1789 року король Франції Людовик XVI, оцінюючи події минулого дня, записав у своєму щоденнику: «Нічого». Цей запис короля увійшов в усю літературу про революцію. Так у Франції почався період кривавого абсурду, коли засуджені ґалантно розкланювалися на ешафоті з катом, а кати з не менш блискучим шармом укорочували віку своїм жертвам.

Безумство, абсурд, стрибки від теми до теми були як нікому притаманні поетові Хармсу, що утворив свій псевдонім від французького «charmes» – «шарм». Саме він, як ніхто інший, зміг би оцінити філософський запис нещасного Людовика – «Нічого». Бо з «нічого» народжуються великі потрясіння й події – і в «ніщо» вони йдуть.

Читають: Дмитро Лазуткін, Ірина Шувалова, Павло Коробчук, Богдан-Олег Горобчук, Мирослав Лаюк, Олександр Моцар, Олена Степаненко, Сергій Прилуцький, Гєник Бєляков, Анна Малігон, Марія Банько, Сергий Стойко, Антон Полунін, Тетяна Кисельчук (Том Соєр), Вано Крюгер, Богуслав Поляк, Наталя Бельченко, Ія Ківа, Ярослав Гадзинський, Каріна Тумаєва, Тарас Малкович, Оксана Боровець та Юлія Стахівська.
Модератори: Поліна Городиська та Олександр Моцар.


14 липня. Початок о 19:00. Вхід: вільний.
Київ, Хармс, вул. Володимирська, 45а (м. Золоті ворота)
Організатор: Litcentr

Подія у Facebook.