У Маріуполі миритимуть Схід та Захід за допомогою листів Коцюбинського

*

18 липня в Маріуполі в рамках проекту Українського кризового медіа-центру«Культурна дипломатія між регіонами України» відбудеться показ медіавистави «il Caprese»: листи Коцюбинського з острова Капрі. Читатиме листи радіоведучий Данило Хомутовський.

 

Куратор медіа-центру Леонід Марущак зазначив: «Культурна дипломатія між регіонами України» ініціатива спрямована на налогодження комунікації й порозуміння між Східними і Західними регіонами України засобами мистецтва. «Медіавистава «il Caprese» двомовна, що сприяє кращому розумінню та сприйняттю. У своїх листах Коцюбинський ненав’язливо порівнює тогочасну Україну в складі Росії з Європою, говорить про європейські цінності, культуру. Дає своє власне українське бачення світу. Окрім того, завдяки формату «медіавистави» українська літературна класика «оживає» та й осучаснюється, тому саме цей проект був обраний для показу на Сході».

Євген Стасіневич, літературний критик: «З українською класикою у наших людей не складається геть: як відбили охоту ще в школі, так до сих пір жодні, хай і сто разів віртуозні, пере-прочитання тут не зарадять – алергія штука тривка. Тим неймовірніше, що хтось сьогодні здатен буквально через коліно зламати закостеніле сприйняття і подарувати нашим великим шанс на нове – свіже, поза бронзою і нудотністю – життя. Медіавистава «Il Caprese» – настільки ж віртуозне видовище, наскільки й революційний – за рівнем «очисного» потенціалу – мистецький акт: такого Коцюбинського ми ніколи не знали, хай скільки його особистих листів не прочитали. Але знати точно мусимо. «Il Caprese» взаправду створена для того, аби добути з вас отой непідробний, відомий з дитинства, чистий захват і змусити потягнутись до давно забутих, але від того не менш прекрасних книжок».

Cultprostir