Складено список антиукраїнських книг, заборонених для ввезення в Україну

*

Державний комітет телебачення і радіомовлення просить Державну фіскальну службу включити до Переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, книжкові видання антиукраїнського змісту. Пише Newsru.ua.

 

Як повідомили у прес-службі Держкомтелерадіо, за словами першого заступника голови Держкомтелерадіо Богдана Червака, “ці заходи продиктовані необхідністю запобігти застосуванню Російською Федерацією проти громадян України методів інформаційної війни та дезінформації, розповсюдженню ідеології людиноненависництва, фашизму, ксенофобії і сепаратизму.

 

Після аналізу книжкового ринку, продукції, яка потрапляє або може потрапити в українську торговельну мережу з Російської Федерації, складено список книг антиукраїнського спрямування.

 

У ньому зараз 38 назв видань таких одіозних персонажів – відомих українофобів, як Едуард Лимонов, Сергій Доренко, сповідувача праворадикальних, екстремістських, імперських ідей Олександра Дугіна, штатного автора “російського імперського руху” Сергія Родіна тощо. Назви їхніх опусів дуже красномовні: “Вперед в СССР”, “Сверхчеловек говорит по-русски”, “Независимая Украина: крах проекта”, “Киев капут”, “Поле боя – Украина. Сломанный трезубец”.

 

Червак наголосив, що Держкомтелерадіо діє у правовому полі, адже 28 статтею Закону України “Про видавничу справу” забороняється розповсюдження видавничої продукції, ввезеної з-за кордону, яка може бути використана для закликів, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, продукції, яка пропагує війну, насильство, розпалює міжетнічну, расову, релігійну ворожнечу тощо.

 

Зважаючи на потужність російської пропаганди, перелік українофобських книг може поповнюватись новими назвами.

 

У Держкомтелерадіо звертаються до громадських активістів з проханням у разі виявлення таких видань у торговельній мережі повідомляти комітет за телефоном (044) 278-87-56.

Newsru.ua