В Україні падають тиражі україномовних видань

*

Порівняно з минулими роками зменшилася частка україномовних газет та журналів, російська мова продовжує домінувати в національному теле- та радіоефірі. Про це заявили на прес-конференції в УНІАН під час презентації аналітичного огляду «Становище української мови в Україні в 2014-2015 роках».

 

Згідно з дослідженням, частка газет, що видаються українською мовою, продовжує падати, і становила за 2014 рік 29,5%.

 

“З журналами та іншими періодичними виданнями ситуація катастрофічна – лише 9,9% від загального тиражу випущено в 2014-му українською мовою (скажімо, в 2010 році цей показник становив 19,6%)”,- сказав Тарас Шамайда, співкоординатор руху “Простір свободи”.

 

Координатор проекту “Становище української мови” Олег Майданюк у свою чергу зазначив, що в прайм-тайм 8 найрейтинговіших телеканалів частка російської мови в ефірі становила 44%, а української – 30%. При цьому зріс до 26% час “двомовних” ефірів.

 

Крім того, за словами Майданюка, частка пісень українською мовою в ефірі 5 найрейтинговіших радіостанцій становить 5% від загального числа пісень.

 

Експерти також зазначили, що лише 55% книг надруковано в Україні в 2014 році державною мовою, причому більшість з них – навчальна література, а масований імпорт книг з Росії в рази перевищує випуск книг в Україні.

Експрес онлайн

  • Olga

    Саме тому українізація зараз країні ой як на часі, інакше вся країна може опинитися в такому ж лайні як Донбас і Крим.