Держава підтримує вітчизняну книжку безсистемно та непослідовно

*

Такого висновку дійшли експерти Книжкової ради, які зібралися наприкінці травня у Харкові, щоб визначити коло проблемних питань та шляхи їхнього подолання. За результатами засідання,майже  місяць потому, було представлено меморандум. У ньому визначено, що «Україна потребує системної підтримки книговидання та читання як асиметричної відповіді на розв’язану проти неї інформаційну війну». Пише Cultprostir.

 

«Український видавничий бізнес за всі роки незалежності так і не зумів стати сучасною конкурентоздатною культурною індустрією. Проте ми вважаємо, що саме нині в Україні складаються всі умови, щоб завдання було врешті-решт виконано. Для цього потрібні швидкі, логічні, системні та послідовні рішення і не менш швидка їх реалізація. Закликаємо до змістовного діалогу та конкретних рішучих дій із боку всіх гілок влади, гарантуючи зі свого боку прозорість бізнесу та конструктивну роботу на благо українського суспільства», − йдеться в Меморандумі.

 

Також було визначено першочергові заходи, яких необхідно вжити задля розвитку читання в системі дошкільної та шкільної освіти, задля вдосконалення книжкової інфраструктури, боротьби з контрабандою та контрафактною продукцією, задля підтримки експортного потенціалу галузі. Учасники ринку декларують свою готовність брати участь у всіх цих починаннях на умовах державно-приватного партнерства.

 

«Я серйозно ставлюсь до роботи Книжкової ради, в якій беруть участь не лише видавці, а й інші гравці ринку. Думаю, всі присутні на останньому засіданні добре розуміють. Що зараз ми маємо шанс переформулювати правила гри на ринку. Головний напрямок для майбутніх дій Книжкової ради – це подолання проблеми у відношенні між книжковим бізнесом та владою. Сподіваюсь, про якісь результати можна буде говорити вже восени», − розповів Cultprostir Олександр Красовицький, директор видавництва «Фоліо», учасник Книжкової ради.

 

У роботі Книжкової Ради, ініційованій Групою компаній «Фактор» та видавництвом «Віват», узяли участь Олександр Афонін, голова Асоціації книговидавців і книгорозповсюджувачів України, керівник Держтелерадіо України Олег Наливайко, віце-президент Франкфуртського книжкового ярмарку Тобіас Фосс, президент Форуму видавців Олександра Коваль.

Cultprostir