Харківському історичному музею присвоєно ім’я Миколи Сумцова

Сумцов

Депутати обласної ради під час позачергової сесії проголосували за присвоєння Харківському історичному музею ім’я Миколи Федоровича Сумцова. Рішення було прийнято двома третинами голосів. Про це пише “Музейний простір”.

Як сказано в пояснювальній записці, таким чином, на Харківщині вшановують пам’ять видатного земляка М.Ф. Сумцова, засновника і першого директора Харківського історичного музею, враховуючи його вагомий внесок в розвиток музейної справи в Україні, дослідження та збереження історичної, етнографічної, фольклорної спадщини Слобожанщини.

Нагадаймо, громадські обговорення з питання присвоєння Харківському історичному музею імені Миколи Федоровича Сумцова відбулися 15 квітня цього року.

Сумцов Микола Федорович – український фольклорист,етнограф і літературознавець та громадський діяч. Дійсний член НТШ (з 1908 р.), ВУАН (з 1919 р.), член-кореспондент Петербурзької АН (з 1905 р.), член Чеської академії наук і мистецтв та низки слов’янських наукових товариств. Перший викладач Харківського університету, який почав виголошувати академічні лекції українською мовою (з 1906 року).

 

Gazeta.ua