Уперше журі Нобелівської премії з літератури очолила жінка

*

Письменник, літературознавець і літературний критик Сара Даніус обрана постійним секретарем Шведської академії, члени якої щорічно присуджують Нобелівську премію з літератури. Вперше цю посаду зайняла жінка, передає “Радіо Швеція”. Вона змінила на цій посаді Петера Енглунда.

 

Одночасно як голова журі міжнародної премії Даніус в цьому році оголосить ім’я лауреата. Вона має крісло № 7 у зборах — це місце раніше належало письменниці Сельму Легерлеф, яка, в свою чергу, стала першою жінкою, що отримала “нобелівку” з літератури.

 

53-річна професор літературознавства Сара Даніус народилася в Стокгольмі. Вона навчалася у Франції, а пізніше працювала у Великобританії, США та Німеччині. Даніус пише літературні рецензії, спеціалізується на творчості Марселя Пруста, Густава Флобера і Джеймса Джойса. У 2002 році вона випустила літературознавчу працю “Почуття модернізму: технології, сприйняття і естетика“.

 

Заснована в 1786 році Шведська академія займається вивченням і упорядкуванням шведської мови і словесності. Вона складається з обмеженої кількості місць, які довічно належать відомим шведським письменникам, вченим, громадським діячам, чиї твори вважаються зразковими. Нобелівську премію з літератури академія щорічно присуджує з 1901 року за заповітом Альфреда Нобеля.

Gazeta.ua