Письменник Адольфич прочитає лекцію про культурну ізоляцію України

13 травня в Спілці письменників відбудеться авторський вечір Володимира «Адольфича» Нестеренка – письменника, кінодраматурга, блогера, відомого іронічністю і жорсткістю висловлювань, активного учасника «холодної громадянської війни», як він сам називає повні кримінальних конфліктів 1990-і роки. Лекція (або семінар, як воліє визначати її сам автор) називається «Ізольована Україна». Пише Cultprostir.

Володимир Нестеренко пояснив Cultprostir: «У зв’язку з останніми подіями російськомовна частина України, що сама писала дуже маленьку літературу (оскільки ті, у кого щось виходило у великій, відразу зй*бувались), опинилася в ізоляції від Росії, з якою у неї відбувався взаємообмін і взаємне підживлення. Скільки триватиме така культурна ізоляція – 10, 15 або 30 років – ніхто не знає. Російськомовне населення виявилося в такому собі кармані, і тепер нам потрібно зрозуміти, цей стан вже навічно (як у швейцарців і німців, наприклад) або це тимчасовий «апендикс», і якщо так, то як нам його прожити». Також письменник збирається підняти тему походження насильства, яким ознаменувалася революція в Києві, і яке, на його думку, має прямий зв’язок з бандитськими 1990-ми.

Захід відбудеться у вигляді не стільки лекції, скільки вільного спілкування з аудиторією: «У форматі лекції довжиною в півтори години мені їм сказати нє*уй. Якщо я спробую це зімітувати, вони це, боюся, зрозуміють, а навіщо забирати у хороших людей час, який вони можуть провести якось інакше – наприклад, піти набити комусь пику».

Cultprostir