Премія імені Олеся Ульяненка розпочала прийом заявок

*

8 травня 2015 року почався прийом заявок на здобуття Міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка. Він триває до 18 серпня 2015 року включно.

 

Вже четвертий рік Міжнародна літературна премія імені Олеся Ульяненка видається за оприлюднений протягом останніх двох років нонконформістський літературний твір. Перевага віддається претендентам, що не мають великих гонорарів і літературних відзнак. Проте оцінюються лише такі письменницькі досягнення, що були помічені українськими читачами через їх правдивість та суспільну актуальність.

 

Пропозиції про присудження Премії вносять творчі спілки, українські національно-культурні, культурно-просвітницькі товариства, редакції періодичних видань, вчені ради вузів, наукових інститутів Національної академії наук, літературно-мистецькі угруповання або окремі особи, належні до літературно-мистецьких угруповань.

Заявки подавати на електронну адресу: o_ulyan@ukr.net

 

У 2012 році лауреатом Премії Ульяненка став Володимир Вакуленко-К за роман “Кладовище сердець”, висунутий одночасно “Кур’єром Кривбассу” та Львівським Форумом Видавців. У 2013 році – київський поет-слемер Артем Полежака за поему “Джена”, оприлюднену і висунуту арт-галереєю “Бактерія”.  У 2014 році – київський білоруський письменник Сергій Прилуцький за книгу оповідань “Дегенеративний словник”, висунуту Клубом Бойових Митців.

 

Нагадаємо, Олесь Ульяненко (1962-2010) – український письменник, якого порівнювали з Чарльзом Буковськи, Генрі Міллером і Федором Достоєвським. У 1997 році отримав Малу Шевченківську премію за дебютний роман “Сталінка”. У серпні 2010 року, після тривалих телефонних погроз, письменник знайшли мертвим у своїй квартирі.

Gazeta.ua