Видання “Україна в Другій світовій війні” доступне для вільного завантаження

*

У Києві презентували видання “Україна в Другій світовій війні”. У новому інформаційно-довідковому проекті Українського інституту національної пам’яті висвітлено головні факти про український вимір Другої світової.

 

Як зазначив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, це коротка 28-сторінкова брошура, у якій представлено ключові події 1939-1945 років на українських землях та розповідається про участь українців на всіх фронтах глобального конфлікту.

 

“За допомогою лише фактів і цифр ми відповідаємо, чим насправді була для України, для українців Друга світова. Саме таким чином ми хочемо фактами протистояти тій масштабній інформаційній кампанії і російській пропаганді, яка далі продовжує тиснути на Україну, намагаючись залишити у підсвідомості населення чимало міфів, сформованих ще радянською пропагандою”, – зазначив В’ятрович.

 

За його словами, громадяни нашої держави сьогодні не потребують якоїсь власної пропаганди, натомість необхідно доносити правду: “Ми переконані, що тільки правда про Другу світову війну, незважаючи, що це важка правда, дозволить не просто нам зрозуміти, чим була ця війна, а дозволить нам об’єднати українців сьогодні і перемогти у війні сучасній”.

 

У свою чергу історик, один з авторів, Сергій Громенко зазначив, що публікація містить архівні фотографії, карти та інфографіку. Зокрема, на сторінках видання можна знайти інформацію про втрати деяких країн у Другій світовій війні, чисельність українців у арміях держав-учасниць. Також є факти щодо договору про ненапад між Німеччиною та Радянським Союзом, про зруйнування підрозділами НКВД у серпні 41-го греблі Дніпрогесу, про злочини комуністичного режиму в столиці тощо.

 

“Українська академічна наука в цілому дає собі раду з викликами часу. Натомість головна проблема, яку ще доведеться подолати нашому суспільству, – це відсутність саме популярних видань про Другу світову”, – додає історик.

“Хто не вивчає власну історію, той вивчає чужі міфи”, – наголосив Громенко.

Крім того, у публікації є окремий розділ про внесок України у перемогу.

 

“Українці боролися у арміях Союзників на фронтах від Тунісу до Волги, на Атлантичному і Тихому океанах. Українець Олексій Берест керував встановленням радянського прапора Перемоги над Рейхстагом, а Майкл Стренк був одним із 6 морських піхотинців, що підняли прапор США над Іводзимою. Під синьо-жовтим стягом у Другій світовій воювала тільки Українська повстанська армія, але свою перемогу визвольний рух здобув не в 1945-му, а лише в 1991-му році», – зазначив історик Максим Майоров.

 

Видання вже доступне для скачування на сайті Українського інституту національної пам’яті. Можна його завантажити й у форматі для друку. Крім того, у столиці вже надруковано 4 тисячі екземплярів українською мовою та тисячу англійською, зокрема, для поширення серед дипломатичних відомств та місій.

Newsru.ua