У Києві встановили поручень із текстами українських письменників

*

7 травня за участі представників міської влади та культурної спільноти відбулося урочисте відкриття «Мистецького поручня», на якому викарбувані тексти молодих українських письменників та поетів. Крім того, взимку поручень буде теплим, на ньому можна буде зігріти руки. Він розташований вздовж тротуару на вулиці Івана Франка. Пише Сultprostir.

 

Ідея проекту належить польській мисткині Ельжбеті Яблонський, тексти для поручню надали Софія Андрухович, Лесь Белей, Таня Малярчук, Дзвінка Матіяш, Остап Сливинський та Олександр Ушкалов, автор шрифту – Оксана Капранова. Ідею Яблонської втілив український архітектор Іван Мельничук. В цілому процес реалізації проекту зайняв два роки.
Одна з авторів текстів, Софія Андрухович, розповіла Cultprostir: «Проект зацікавив мене відразу кількома своїми аспектами. По-перше, сподобалась ідея про поручні з підігрівом і водночас з вигравіюваним на них текстом – така собі метафора підтримки, людського тепла. По-друге, незвичністю поставленого завдання: треба було написати короткий текст, який мав би сенс і при звичному читанні (зліва направо), і навпаки. Я написала текст спеціально для проекту, він читається в обидва боки, але не літера за літерою, а слово за словом. Якраз у той час міркувала про цінність людських недосконалостей і про прийняття, і спробувала щось сформулювати на цю тему. Авторів відбирали організатори. Тексти кардинально різні, і це страшенно цікаво: є речі філософські, а є іронічно-гумористичні. Сашко Ушкалов написав справжній римований паліндром».

Сultprostir