Лаврській друкарні виповнилося 400 років

*

Днями друкарні Києво-Печерської лаври виповнилося 400 років. До ювілею в Лаврі відкрили виставку історії її видавничої діяльності. Повідомляє 5 канал.

Показали перші київські стародруки, кліше, рідкісні авторські видання 17-18 століття. Загалом 66 богословів та 1 синопсис Інокентія Гізеля 1680-го року. Всі книжки – оригінали, до того ж різними мовами – церковнослов’янською, українською, польською та латиною.

 

Прикрашають стіни старовинні ікони та гравюри. Виставка триватиме по 31 травня. Вартість квитка – 15 гривень, для школярів, студентів та пенсіонерів – 5. Музей працює щодня, окрім вівторка. З 10-ї до пів шостої.

 

“Ці експонати, тобто книжки, вони сховані в фондах, тобто вони не доступні для глядача, для відвідувачів музею. І ось місяць ця виставка потрапила на очі широкої публіки. Це наше коріння. щоб ми знали якого ми роду племені. І що ми не так з’явилися, українці, як нас представляють наші сусіди”, – каже Любов Хамаза, завідувач виставкового відділу музею книги і друкарства України.