Опубліковано відео, на якому Бродський читає вірш “На незалежність України” (ВІДЕО)

*
Те, що вірш “На незалежність України” написав Бродський, завжди ставилось під сумнів. Тепер опубліковано відео, на якому поет його читає на своєму вечорі.

Як пише Colta.ru, вірш не увійшов до збірок автора, не був опублікований ані в збірках, ані в двотомнику серіїї “Бібліотека поета”, підготовлений Левом Лосєвим. Пише Українська правда. Життя.

 

Авторський текст вперше був опублікований в 2008 році Наталією Горбаневською з коментарем літературознавця Валентини Полухіної, фахівця з творчості Бродського: “Вірш “На незалежність України” Йосип вперше прочитав 28 лютого 1994 в Нью-Йорку в Куїнс-коледжі, де його записали на магнітофон і розшифрували потім з помилками. У такому вигляді воно й пішло гуляти в самвидаві і було опубліковано у Києві в газеті “Столиця” (1996, номер 13)”.

 

Це була перша публікація авторського тексту, але дискусії продовжилися. Нині ж частину відеозапису вечора Бродського у залі пало-альтівського Єврейського центру 30 жовтня 1992-ого року, де він читає цей вірш, опублікував на своїй сторінці у Facebook Борис Володимирський.

 

Тож сумнівів про те, що вірш, який висміює Україну, написав Бродський, більше нема.

Сам автор публікації зауважив: “Як на мене, краще б цього запису не існувало. І краще б він цього вірша тоді не читав. А ще краще – не написав би… Але написав, нічого не вдієш… Коли я його слухаю, відчуваю біль – в тому числі і за автора. І мені сумно від думки про тих, у кого ці вірші викликають захоплення або ентузіазм”.

 

Українська правда. Життя