Василь Шкляр пише роман про свого знаменитого предка-перукаря

*

Василь Шкляр розпочав роботу над новим романом про свого предка – київського перукаря Соломона Шкляра, власника школи бальних танців.

 

Неймовірну історію про київського перукаря-балетмейстра Василь Шкляр планує писати не менше, ніж писав свої найуспішніші романи “Маруся” (6 років) і “Залишенець” (13 років). На разі розпочата копітка робота в київських архівах.

 

Відомо, що Соломон Ісаакович Шкляр (якого у Києві називали і Фляром, і Пляром, і Скляром) мешкав на Великій Васильківській, 10, в будинку, що належав Генріху Генріховичу Пфалеру, а стриг і голив на Бібіковському бульварі, 5. Наводячи лоск кавалерам за допомогою ножиць і гребінця, Соломон звернув увагу, по-перше, на незграбні манери своїх відвідувачів, а по-друге, на те, що більшості його клієнтів просто ніде було знайти даму серця. Саме тому Соломон Шкляр відкрив школу танців за тією ж адресою, де і жив, на Великій Васильківській, 10.

*

У Києві до початку XX століття існувало ще шість подібних закладів. Однак школа Соломона Шкляра майже відразу стала популярною. Сам шкляр танцювати не вмів. Він усе показував “на пальцях”. Веселі коментарі та жарти, що ними щедро приправляв свої заняття Соломон, лягли в основу легендарної пісеньки-анекдоту:

Василь Шкляр у романі має намір розкрити весь життєвий шлях знаменитого родича, не обмежуючись лише київським періодом. Під час Першої світової війни його колишні учні, що влаштувалися в Америці, зібрали гроші на пароплав і вмовили Соломона Шкляра податися за океан. Ходили чутки, що там він став знаменитим балетмейстером. Саме на той період, коли Соломон появився у США, там почався танцювальний бум серед білого населення.

Друг Читача

01.04.2015

  • Віктор Борківський (граф Дунін-Борковський)

    Хто б сумнівався, що Соломон і не великий.