Гаррі Каспаров видав свою книгу в Україні, бо в Росії це неможливо

*

27 березня в Києві відбулася презентація книги опозиційного російського політика, громадського діяча, правозахисника, видатного шахіста сучасності − Гаррі Каспарова. Збірка статей різних років «Торгівля страхом» вийшла у видавництві «Самміт-Книга», в Росії книга зі зрозумілих причин не була опублікована. Пише Cultprostir.

 

Під час свого перебування в столиці України Гаррі Каспаров провів зустріч з читачами, лекцію в одному з вузів, відкриту презентацію, під час якої політик зазначив, що зараз в Росії важкий час, коли книги про свою батьківщину багатьом доводиться видавати за її межами.

 

«Статті для книги ми намагалися підібрати так, щоб вони були найбільш актуальними для сьогоднішніх вас. Коли перечитував написане, ставало не по собі. Наприклад, у 2008 році я написав, що після Грузії буде конфлікт в Україні. Але тут справа не в якихось магічних здібностях. Просто за своєю основною спеціальністю я звик аналізувати фактичний матеріал. Тому весь час намагався спрогнозувати розвиток Росії, становлення путінського режиму в контексті історичних знань і паралелей, які мені здавалися доречними», − зазначив Каспаров, розповідаючи про книгу «Торгівля страхом».

 

Також під час презентації політик заявив, що «російська пропаганда стала концентрованим згустком ненависті», «ідея русского мира, з якою виступив Путін, є фарсової, адже так і не надихнула людей на ратні подвиги», «багато подій в російській та світовій політиці пов’язані з тонким розумінням Путіним людської психології », «в діях Путіна немає логіки, застосовувати до них якусь шахову аналогію безглуздо, вони те саме що гра в покер, де все залежить від уміння блефувати».

Cultprostir