Помер російський письменник Валентин Распутін

*

У Москві помер відомий радянський та російський письменник, один з представників напрямку “сільської прози” Валентин Распутін. 77-річний прозаїк протягом чотирьох останніх днів перебував у комі в одній з лікарень російської столиці. Він не дожив всього день до свого 78-річчя, повідомляє ТСН. Поховають Распутіна в Іркутську поруч з могилою його доньки, яка загинула ще у 2006 році.

 

Валентин Распутін – один з ключових авторів напряму “сільської прози”. Найвідоміші його твори –  “Уроки французького”, “Останній строк”, “Живи і пам’ятай”, “Пожежа”, “Прощання з Матьорою”.

 

“Прикро, що Валентин Распутін залишиться в пам’яті багатьох своїх сучасників людиною, яка витратила старість на підтримку всього, з чим його книги боролися в молодості. Сподіваюся, втім, що ці книги будуть жити своїм життям, які не залежать від політичної позиції автора, – написав на своїй сторінці у Facebook журналіст Віталій Портніков, – ..Люди будуть згадувати “Прощання з Матьорою”, а не промови на депутатських з’їздах і колективні листи. У тому-то й полягає магія справжньої літератури, яка дозволяє взяти верхнє “до” перед вічністю – навіть якщо за лаштунками голос пропадає назавжди. За “Прощання з Матьорою” і “Уроки французької” я Валентину Распутіну буду вдячний завжди. А те, що було поза книгами – забудеться”.

Zaxid.net