13 правил життя Юрія Андруховича

*

Сьогодні український письменник Юрій Андрухович святкує день народження. Йому стукнуло 55. 

depo.ua зібрав 13 цитати Андруховича про посірілих політиків, чудовиськ і одвічні жахи.

 

1. «Є в українців така ментальна риса – реалізовуватись у винятково тяжку, екстремальну хвилину через співчуття до ближнього, співпереживання, допомогу, самопожертву. Так було на Майдані і так тепер на війні. Ми ніколи не були такими стійкими, як тепер.»

2. «Конфлікт на Донбасі – це насправді війна культур. Їхня називається «русский мир», а наша «Вільна європейська Україна». Тобто наш ідеал – свобода і вільнодумство, як воно і було споконвіку в українців»

3. «Україна залишається єдиною і соборною. А завдяки путінській агресії – вперше у своїй історії вона позбавляється від поділу на Схід і Захід. Схід і Захід сьогодні дійсно разом»

4. «Я письменник, а не дипломат. Тож дозволяю собі мову ненависті, але всіма силами намагаюся пильнувати, щоб вона не перемогла всі інші мови»

5. «Усі його проекти (Путіна, – ред.) катастрофічно провальні і призводять до наслідків, прямо протилежних тим, яких він очікує. Наприклад, він стріляє по українських літаках, а вбиває кілька сотень європейців, що летять на вакації. Саме в цьому його успіх? Насправді він лузер над лузерами. І хочеться вірити – останній світовий лузер аж такого високого рівня глобальної небезпеки»

6. «Нємцов був яскравим життєлюбом, найкраще про це написав особисто знайомий із ним Лев Рубінштейн: «Він був зухвало живим». Тобто, крім усього, ще й несхожим на всіх інших російських політиків. Та що там російських – на політиків нашого сьогодення взагалі. Якось вони посіріли і збаналізувалися протягом останніх двох десятиліть»

7. «Бо всі ми живемо приблизно так, що коли не вступаємо у щоденну боротьбу з чудовиськами, то вони, чудовиська, нас поглинають. Байдуже які – персоналізовані чи роздуті до розмірів цілих країн»

8. «Ніхто з нас до ладу не знає, що таке життя. Але найприкріше, що ми так само нічого не знаємо і про смерть»

9. «Компанія завжди була різною, а вірші і вино – все тими ж»

10. «На світі справді немає щастя, але є екстаз і воля»

11. «Місце, в якому ви не бували, має ту перевагу, що його можна собі науявляти»

12. «У нашій країні досьогодні зберігся цей тип совєтскіх женщин… Вони патологічно розпусні й тому вважають, що всі на світі лише трахаються – але, курва, без їхньої участі!

13. «Думати, що нічого не зміниться – страшенно згубна ідея. Це ідея певної летаргії, вічний, але, на жаль, не блаженний сон, це кошмарний сон»

 

Андрухович народився у Станіславі.

Закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного інституту у Львові та Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. Горького у Москві.

Андрухович прославився поетичними збірками «Небо і площі», «Екзотичні птахи і рослини», «Листи в Україну», романами «Рекреації», «Московіада», «Переверзія», «Дванадцять обручів».

У матеріалі використані цитати з книг Андруховича, його інтерв’ю для «Інтерв’ю з України»«Аргументы и факты», УНІАН«Українська правда. Життя», ПОЛИТИКУМ, tsn.ua

depo.ua