Міністр культури України відзвітував за 100 днів своєї діяльності

*

Міністр культури України нагадав про низку мистецьких заходів у зоні АТО та переведення вишів з окупованих територій. Про це йдеться у документі “100 днів діяльності Уряду: шлях до стабілізації”, опублікованому на офіційному сайті уряду, повідомляє Еспресо.TV.

Міністр культури України В’ячеслав Кириленко, перераховуючи, що було зроблено відомством, наголосив про подовження податкових пільг для вітчизняних книговидавців.

 

Окрім цього, як зазначив Кириленко, започатковано проект “Зброя культури” – представники міністерства, митці та волонтери спільно організовують мистецькі заходи та кінопокази у зоні АТО та на прилеглих територіях.

 

Щодо окупованих територій Донбасу, відбулися й інші культурні та освітні заходи. “На базі бібліотек створено центри підтримки вимушених переселенців. Працевлаштовані викладачі та переведені студенти навчальних культурних закладів з тимчасово окупованих територій”, – йдеться у документі.

 

Розроблено нові законодавчі механізми державної підтримки національного кіно- та телевиробництва. Розпочато запровадження електронної системи моніторингу діяльності публічних бібліотек. Вперше законом захищено видатки на охорону державних та комунальних музеїв, заповідників та інших закладів культури.

 

Також міністр повідомив і про те, над чим наразі працює. “Затвердження стратегії реформ культури. Захист національного культурного продукту спеціальним законом. Створення законодавчої бази для збільшення частки українського продукту в теле- та радіоефірі. Комплексні заходи для розвитку вітчизняного кіно. Реформа пам’яткоохоронного законодавства з метою його децентралізації та дерегуляції”, – перерахував Кириленко.

Espreso.tv