Вийшов буктрейлер українського психотрилера (ВІДЕО)

*

Вийшов буктрейлер психотрилера Олександра Михеда «Астра». Режисером відео виступив переможець Міжнародного кінофестивалю «Молодість» Олександр Ратій. Про роботу над таким рідкісним на вітчизняних теренах видом просування книжок Cultprostir розповів сам режисер:

 

«За час спільної роботи над буктрейлером Михед, поставив переді мною два досить складні завдання: по-перше, зняти відео за його текстом, а по-друге написати текст про зроблене відео.

 

З першим завданням впоратися було досить просто. Цьому сприяли два фактори − у мене був повний текст «Астри» до її виходу в друк, і у нас не було грошей на зйомки. Все вказувало на те, що вийде щось цікаве.

 

У цій роботі ми максимально відійшли від трюків і атракціонів, якими повниться сучасна реклама і трейлери. Це не відповідало ані ритміці роману, ані нашому розумінню його сенсу.

 

Оскільки весь задум «Астри» засновується на текстах античних авторів, то за візуальну основу були взяті грецькі барельєфи, які не передбачають жодного діагонального руху персонажа − є лише площина, на якій героєві належить не тільки жити, але й принести себе в жертву. З цієї ж причини було прийнято рішення позбавити картинку кольорового навантаження.

 

Відсутність якісних методів стиснення звуку за часів давньої Еллади не дозволила нам використати якійсь автентичний саундтрек. Тому ми попросили іспанського електронщика Муркофа позичити нам трек з його останнього альбому. Він не відмовив.

 

Коли все поєдналося на монтажі, то ми побачили, як позбавлений можливості вибору, чи то Тезей, чи то сам Мінотавр, у монохромній пітьмі доцифрової епохи, рухається крізь ту саму платонівську печеру барельєфними коридорами прози Олександра Михеда.

 

Так, поки я вам це розповідав, я, здається, впорався і з другим завданням теж».

Cultprostir