У Києві відбудеться творчий вечір Юрія Мушкетика

*

Минуле та сучасність зіткнуться на творчому вечорі, що присвячений історичним романам Юрія Мушкетика, 11 березня о 18:30 в книгарні «ДОВЖЕНКО.книги.кава.кіно» (вул. Бульварно-Кудрявська, 43а (в минулому Воровського). Твори цього шанованого в української культурі письменника виховують гордість за наш волелюбний народ, показують його велич і силу духу.

 

Ви отримаєте незабутні враження від бесіди з надзвичайно талановитою людиною, автором, що перетворює історію на сучасність – Юрієм Мушкетиком, на творчому вечері в книгарні «ДОВЖЕНКО.книги.кава.кіно»

 

Юрій Мушкетик (1929 р.) – визнаний майстер сучасної української прози. За три десятиліття літературної праці опубліковано більше десяти його романів, низку повістей і збірок оповідань, написано кілька п’єс. У видавництві «Фоліо» вийшли друком романи письменника «На брата брат», «Смерть Сократа», «Гетьманський скарб», «Яса», «Погоня» та «Останній гетьман». За майстерство слова був відзначений Республіканською премією ім. М. Островського (1965) та Державною премією УРСР ім. Т. Г. Шевченка (1980).

*

Особливої уваги вартий роман «Погоня», що являє собою захоплюючу історію про пригоди на довгому шляху з січі додому козака-характерника. Гостроконфліктний, сповнений і радощами й болем за нашу історію, аналітичний щодо минулого й прогностичний щодо тенденцій сучасності роман розкриває ідею дому-держави як єдиного простору: «Розпанахали чужинці шаблями нашу землю, й збиткуються над нами, й збирають данину таки ж на погибіль нашу. Й скільки це буде – сто, двісті, триста літ – невідомо. < …> Й це триватиме, доки не запануємо у власному домі».

Друг Читача