УІНП пропонує 6 березня проголосити Днем Державного Гімну України

*

Український інститут національної пам’яті запропонував 6 березня проголосити Днем Державного Гімну України. Про це повідомляє прес-служба УІНП. За словами працівників УІНП, цими днями Україна святкує два ювілеї: 4 березня — 200 років з дня народження автора мелодії українського національного і Державного Гімну «Ще не вмерла Україна» Михайла Вербицького, а 10 березня – 150 років з часу першого публічного виконання гімну у місті Перемишлі (нині знаходиться на території Польщі).

 

«Державними символами України є Державні Прапор, Герб і Гімн. Проте, якщо День Державного Прапора наша країна відзначає, то Дня Державного Гімну немає. Встановлення такого свята сприятиме вихованню поваги до державних символів», – вважає Сергій Громенко, співробітник Українського інституту національної пам’яті.

 

«Пісня «Ще не вмерла Україна» за півтора століття стала символом боротьби за незалежність України і національним гімном. Під час Революції Гідності і зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, Гімн має особливе значення для всіх громадян, є тою духовною ланкою, що єднає їх із попередніми поколіннями борців за свободу», – наголосив Голова УІНП Володимир В’ятрович.

 

Автори ідеї започаткування нового свята вважають, що вона буде схвально сприйнята українським суспільством. Як відомо, саме 6 березня 2003 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про Державний Гімн України».

ІА ПРО