У день народження Шолом-Алейхема вручили премію його імені

*Лауреатом премії імені Шолом-Алейхема стала Валерія Богуславська, перекладачка і поетеса, член Національної Спілки письменників України. Премію їй присудили за книгу вибраних перекладів єврейської поезії на українську мову “Високе дерево”. Повідомляє Радіо Свобода.

 

Цього року міністерство культури визначило 5 номінантів на здобуття премії – це Валерія Богуславська, Володимир Даниленко, Олексій Зарахович, Олександр Ласкін та Володимир Поліщук. Нагородження було приурочене до дня народження єврейського письменника – 2 березня.

 

“Розумієте, я – єврейка. Я вважаю своїм обов’язком, щоб залишилося на цій землі те, що тут було зроблене. В основному всі ці поети, яких я перекладаю, це вихідці з України. Або вони тут народилися, або тут жили, або якимсь іншим чином вони майже всі пов’язані з Україною, тому ця поезія, яка зараз на ідиші, майже недоступна, я хочу, щоб вона залишилася на цій землі, тією мовою, яку ця земля розуміє”, – говорить Богуславська.

 

Премія імені Шолом-Алейхема заснована розпорядженням Кабінету міністрів України у 2009 році, розповідає перший заступник міністра культури Ігор Ліховий. Нагорода в розмірі 12 прожиткових мінімумів за рахунок коштів державного бюджету присуджується один раз на три роки, частіше, на жаль, не вийшло, каже Ліховий.

 

Лауреатами премії Шолом-Алейхема можуть бути письменники, перекладачі, сценаристи, драматурги – автори творів, що популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів і сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі. Це була вже друга церемонія нагородження, першим лауреатом премії 2012 року став Григорій Фалькович за книжку вибраних поезій “На перетині форми і змісту”.

За матеріалами Радіо Свобода