В Україні видадуть скандальну книгу Віктора Шендеровича

*

Українське видавництво “Віват” уклало договір із російським письменником-сатириком Віктором Шендеровичем на випуск його нової книги “Блокада мозку-2014”, виданню якої всіляко перешкоджають у Росії.

 

Книга буде видана стартовим накладом 1,5 тис. примірників російською мовою. Найближчим часом в інтернет-магазині “Віват” розпочнеться акційна передпродажна передплата книги. Перша презентація відбудеться в рамках виставки “Книжковий Арсенал” у Києві наприкінці квітня.

 

“Книга блискуче написана, від цих текстів неможливо відірватися. В них – весь Шендерович, іронічний, стильний, розумний, тонкий, чесний, спостережливий. Ця книга – трагікомічний погляд на катастрофу, в пучину якої все глибше занурюється сьогоднішня Росія, у тому числі внаслідок анексії Криму та розв’язання війни на Донбасі. Шендерович – один із небагатьох росіян, довіра до якого в Україні зберігається, і я впевнена, що його книга знайде тут свого читача”, – зазначила генеральний директор видавництва “Віват” Юлія Орлова.

 

Сам В. Шендерович у передмові до “Блокади мозку-2014” каже: “Публіцистичні тексти я пишу більше ніж чверть століття; іноді навіть збирав їх у книги, – більше для колекції. Але ніколи ще до цього, 2014 року, не було в мене відчуття, що я в режимі on-line описую катастрофу, – покроково, день за днем. Ніколи я не відчував себе хронікером кінця. Пімен, який нервово регоче, – видовище на любителя, але мені чомусь здається, що любителі знайдуться”.

 

У Росії нова книга В. Шендеровича, за випуск якої взялося видавництво “Захаров”, із великими труднощами пробивається до читача. Так, керівництво “Захарова” оголосило, що Ульянівський Будинок друку пустив під ніж уже віддрукований наклад. Крім того, виникли великі проблеми з реалізацією книги: найбільші оптові бази й магазини Москви відмовилися брати її на продаж. Нещодавно В. Шендерович все ж презентував книгу, але поширювати її змушений через мережу Інтернет. Письменник також зустрічається з іншими проблемами: нещодавно на сцені Московського міжнародного будинку музики був скасований його спектакль “Як тягали піаніно”, а дирекція театру ім. Є. Вахтангова навесні 2014 року скасувала раніше оголошену прем’єру однієї з п’єс В. Шендеровича.

Друг Читача