У Києві відкриється безкоштовна виставка, присвячена українським казкам

14 березня у Києві відкриється виставка, присвячена українським казкам. На честь відкриття проекту “Було де не було” організатори влаштовують безкоштовні майстер-класи, лялькові вистави за участі зірок та пропонують дітлахам розфарбувати найбільшу казкову розмальовку в Україні.

 

“Ми назвали виставку “Було де не було”, адже цими словами починаються багато українських казок, – говорить організатор проекту Наталя Кравець. – Наша головна мета – зробити українських героїв цікавими для малечі, розповісти про їхнє походження, як вони змінювалися з часом, наприклад, як головний “поганий герой” змій перетворився на мачуху. Задля цього разом із фольклористами ми склали декілька освітніх стендів та яскравих інфографік. Ще одна наша ціль – зібрати дитячі українські книжки для інтернатів на сході України. Виставка у “Домосфері” та її відкриття з різноманітними активностями будуть безкоштовними для відвідування. Але ми просимо усіх небайдужих киян принести з собою українську книжку, яку вони готові подарувати дітям зі сходу. Так, через красиву книгу, через яскраві ілюстрації, а не через нав’язування та примушування, ми хочемо прививати любов до всього українського”.

 

Головна частина експозиції – двометрові українські казки з паперу, які зробила студія Лесі Патоки. Кожна казка складається з понад 5 тисяч паперових деталей.

PS_0

Спробувати змайструвати свого паперового казкового героя можна буде на відкритті виставки 14 березня, на майстер-класі Лесі Патоки. Також протягом дня діти зможуть виліпити казкових героїв із тіста, зробити їх із фетру, намалювати на пряниках, нарізати з колажів, а також взяти участь у створенні Великої казкової розмальовки (15 кв. м.) від ілюстратора Ольги Дегтярьової.

 

Окрім цього, до відкриття виставки долучився Київський муніципальний театр ляльок та українські зірки. Одразу дві зіркові трупи візьмуть участь у ляльковій виставі “Котик та Півник”. Ще одну виставу покажуть актори театру ляльок.

*

Виставка “Було де не було” триватиме з 14 березня до 14 квітня 2015 року за адресою Столичне шосе 101, галерейний простір ТЦ “Домосфера”. Виставка безкоштовна для відвідування. Детальну програму відкриття проекту 14 березня можна знайти на сайті domosfera.ua.

Друг Читача