Навесні у Києві стартують безкоштовні екскурсії містом

*

Волонтери розроблять для Києва чотири туристичні маршрути, екскурсії ними гіди проводитимуть безкоштовно. Про це повідомляє DreamKyiv з посиланням на Українську бібліотечну асоціацію.

 

Узятися за проект Асоціація змогла завдяки перемозі в конкурсі Європейської культурної фундації (ECF). Там її заявка була однією з 800, з них ECF відібрала 25 – і лише одну з України.

 

До команди волонтерів, які розроблятимуть маршрути, входять бібліотекарі, журналісти, історики, екскурсоводи та видавці. Записуватися на екскурсії можна буде з квітня, проводити їх гіди почнуть із травня. Обрати екскурсію можна буде на спеціальному сайті. Там само охочі зможуть записатися на тренінг гідів і до команди, що складатиме наступні маршрути.

 

Туристичні прогулянки,
які розробляють волонтери за підтримки Української бібліотечної асоціації:

  1. “Загублені в часі” – етнографічна театралізована екскурсія-пригода, Шевченківський район;
  2. “Бібліококтейль на Толстого” – оглядово-місцева прогулянка, Шевченківський район;
  3. “Terra Incognita в центрі Києва” – культурно-мистецький маршрут, Татарка;
  4. “Знання, що долають злами століть” – Голосіївський район.

 

Прогулянки будуть не лише центром міста. Екскурсія “Знання, що долають злами століть” має на меті показати наукове Голосієво. Передбачено відвідування, зокрема, Державної бібліотеки для юнацтва, ВДНГ, Українського фізико-математичного ліцею та корпусів Національного університету імені Шевченка.

 

оксана

Оксана Бояринова,
співкоординатор проекту:

“Ми хочемо, щоб київські бібліотеки стали „третім місцем“, хабом для творчих ініціатив, тому й подали заявку на конкурс ECF. Уже зараз ми маємо можливість перетворити Державну бібліотеку України для юнацтва на майданчик для творчих сесій. У бібліотеках ми будемо проводити і тренінги для гідів – плануємо безкоштовно навчити до ста осіб. Крім того, маршрут кожної прогулянки передбачає візит до бібліотеки. Сподіваємося, наш проект стане успішним і ми зможемо розвивати його і в інших містах України”.

Фото: epSos .de

DreamKyiv