Спілка письменників вигнала безкоштовні курси української мови

*Нове керівництво Спілки письменників України (СПУ) вигнало “Безкоштовні курси української мови”, яким раз на тиждень надавали приміщення для навчань. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив український політик, громадський і культурний діяч Олександр Доній. Пише ZIK.

 

“Ми створили цілу систему наших “Безкоштовних курсів української мови” по всій Україні – у 17 містах, здебільшого на Сході і Півдні. Вже два роки курси працюють в Одесі, Харкові, Дніпропетровську, Херсоні, Запоріжжі і Кіровограді.

 

Нещодавно ми відкрили наші “Безкоштовні курси української мови” у звільнених від російських терористів містах – Слов’янську і Краматорську, де безкоштовно вчимо всіх охочих вивчити українську. Наші волонтери-викладачі безкоштовно викладають на курсах. Митці, освітяни та громадські діячі безкоштовно на них виступають. Різні організації також безкоштовно надають приміщення”, – написав Олександр Доній.

 

За його словами, була домовленість, що Спілка надаватиме для курсів приміщення, як і всі інші, безкоштовно. Таку угоду підписали на рік.

 

Також Доній повідомив, що тепер у Спілки новий голова – Михайло Сидоржевський, який почав вимагати гроші за оренду. А потім СПУ взагалі вирішила, що «Безкоштовні курси української мови» для них – непрофільний проект.

 

“Чи зобов’язана Спілка письменників України надавати нам своє приміщення для навчання української мови безкоштовно? Звісно, ні. Як не зобов’язані видавництво “Смолоскип”, байкер-клуб, Федерація профспілок, НРУ та інші організації, які надавали та надають нам безкоштовно свої приміщення.

 

Ось тільки інші організації усвідомлюють необхідність розвитку української мови, а нове керівництво СПУ – ні. Хоча, здавалося б, для українських письменників, мова – це питання їхнього “життя і смерті”. Не буде тих, хто володітиме українською мовою – не буде читачів книжок, не буде читачів книжок – хто ж купуватиме продукцію письменників?

 

Тоді в мене виникає питання: а нащо тоді нам всім утримувати за власний кошт таку Спілку письменників? Адже Спілка письменників України утримується з державного бюджету України. Тобто, за рахунок платників податків, за рахунок всіх українських громадян», – додав Доній.

ZIK