Ірена Карпа представляє Україну на Єрусалимському книжковому ярмарку

*

Письменники Ірена Карпа та Дмитро Тищенко в рамках двох окремих зустрічей поспілкуються зі своїми читачами та колегами-письменниками з усього світу на 27-му Книжковому ярмарку, який проходить з 8 по 12 лютого в Єрусалимі. Повідомляє Jewishnews.

 

Українські письменники ставлять перед собою мету не лише представити Україну на фестивалі міжнародного масштабу, але і допомогти в дослідженні глибоких зв’язків між українцями та євреями в історії та сучасності.

 

“Я часто думала про багатьох паралелях у долях наших двох народів. Переслідування, репресії, етнічна дискримінація, навмисне руйнування – з одного боку, і в той же час – непереможна сила духу і збереження культурних традицій. Ці паралелі, якщо їх зрозуміти й осмислити, забезпечують фундамент для взаємного співчуття і солідарності українців і євреїв. І, звичайно, нам є чому повчитися у Ізраїлю, щоб дізнатися, як уряд і суспільство можуть функціонувати на високому рівні перед обличчям зовнішніх труднощів”, – зазначила Карпа.

 

Якщо Ірену Карпу широке коло любителів сучасної української літератури знає відмінно, то Дмитро Тищенко вважається швидше нішевим автором – він добре відомий в першу чергу шанувальникам єврейської культури. Два роки тому він випустив свій ідиш-український словник.

 

“Словник стане обов’язковим помічником для дослідників, що працюють з оригінальними текстами на ідиш: істориків, політологів, фольклористів, експертів по літературі та культурі, а також перекладачів ідишської літератури, студентів, які вивчають юдаїку, всіх тих, хто цікавиться корінням, культурою і традиціями євреїв України”, – сказав Тищенко.

 

За традицією, на відкритті ярмарку проходить нагородження лауреата літературної премії – цього року її отримав албанський письменник і борець за права людини Ісмаїл Кадаре.

Jewishnews