Єдина україномовна газета Криму більше не виходитиме друком

*

«Кримська світлиця» – єдина україномовна газета в окупованому Криму, буде доступна лише в електронному вигляді. Про це повідомив генеральний директор Національного газетно-журнального видавництва Роман Ратушний.

 

За словами видавця, основна проблема полягає не в фінансовому забезпеченні, а в тому, що немає можливості завозити газету на окуповану територію. З 1 січня «влада» Криму вимагає юридичної перереєстрації усіх засобів масової інформації. “Кримсоюздрук” відмовляється поширювати газету, ДП “Преса” і “Нова пошта” не можуть її завозити.

 

“«Якщо якісь люди готові будуть спонсорувати видання, то чому не друкувати? Як завозити на півострів – от в чому основна проблема. Ми думаємо, що робити із підписниками, які хотіли би отримувати цю газету. Це питання дуже болюче. Редакція у Сімферополі. Ми раніше пропонували головному редактору перемістити редакцію у Херсонську чи Миколаївську області, але він відмовився. Вони там фактично займаються підпільною діяльністю, окупаційні служби можуть їм виставити якісь, м’яко кажучи, претензії”, – каже Ратушний.

 

На 2015 рік “Кримська світлиця” має понад 200 передплатників.

ІА ПРО