Жадан оголосив “культурну мобілізацію” на Схід

*“Українську весну” планують привезти на Схід українські письменники та музиканти.

Такий фестиваль наприкінці лютого відбудеться у трьох визволених містах: Слов’янську, Краматорську і Сєверодонецьку, передає Еспресо.TV з посиланням на“Радіо свобода”.

 

Це не перша культурна акція у прифронтових містах, однак “Українська весна” обіцяє бути масштабнішою – участь у ній візьмуть близько 20 митців.

 

Зміцнити гуманітарні зв’язки з населенням Сходу – така основна мета “Української весни”. “Культурні бригади” почали їздити в зону АТО ще у вересні, розповідає ініціатор фестивалю письменник Сергій Жадан. Відтоді активісти самі почали запрошувати митців. Культурний запит є: наприклад, на останній виступ у Слов’янському університеті прийшло близько 800 осіб.

 

Нині ж планують організувати масштабнішу подію. Серед письменників, які візьмуть участь в “Українській весні” – Андрій Курков, Олександр Ірванець, Світлана Поваляєва та інші. Серед музикантів – гурт Kozak System і “Собаки у космосі”. З Німеччини також прилетить Мар’яна Садовська.

 

Сергій Жадан каже: акцентувати увагу на війні не будуть.

 

“Я думаю, що це буде самодостатній якісний мистецький захід, і сподіваюсь, що в майбутньому подібні акції не будуть якоюсь дивиною, рідкістю, а відбуватимуться регулярно. Тому що, на жаль, ситуація до війни на Донбасі справді була не найкращою, туди мало хто приїздив. Уся ця територія віддавалася на відкуп іноземній пропаганді. Існував стереотип, що Донбас – це українофобська територія, біла пляма, на яку не варто звертати увагу. Це велика помилка, але її ще не пізно виправляти”, – зауважує письменник.

Espreso.tv