Визначено претендентів на щорічну премію Президента України “Українська книжка року”

4 лютого в Держкомтелерадіо відбулося засідання Комітету з присудження щорічної премії Президента України “Українська книжка року”. Шляхом таємного голосування було визначено видання, подані на конкурс у 2014 році, яким Комітет пропонує присудити премію. Повідомляє Держкомтелерадіо.

 

У номінації “За видатні досягнення у галузі художньої літератури” премію пропонується присудити тритомнику: “Самотність пророка або Добрий Ангел Івана Франка”, “Поет і владика”, “Доктор і професор” (автор Левко Різник, державне підприємство “Всеукраїнське спеціалізоване видавництво “Світ”). Загалом у цій номінації було розглянуто 33 художні твори класичної та сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури.

*

У номінації “За вагомий внесок у розвиток українознавства” серед 33 претендентів переможцем визначено видання “Вулицями старого Києва”, (автор О. Друг, державне підприємство “Всеукраїнське спеціалізоване видавництво “Світ”).

*

У номінації “За сприяння у вихованні підростаючого покоління” серед 40 допущених до конкурсу видань премію запропоновано присудити книжці “З Божого саду. Рослини і твариниу Святому письмі” (автор А. Топачевський, національне видавництво дитячої літератури “Веселка”).

*

Із переліком видань, які допущені до участі в конкурсі на здобуття премії Президента України “Українська книжка року” можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо.

 

На здобуття премії висуваються книжкові видання українською мовою, видані в Україні протягом останніх трьох років, але не пізніш як за півроку до їх висунення на здобуття премії.

 

Диплом лауреата премії видається кожному зі співавторів твору. Лауреатам премії виплачується грошова частина премії, розмір якої становить 100 тисяч гривень. При цьому 50 відсотків грошової частини премії виплачується авторові твору (співавторам у рівних частках, якщо інше не передбачено в угоді між ними), 50 відсотків – видавництву або видавничій організації.

Держкомтелерадіо