Бібліотека Майдану відзначила свою річницю

*

Модератором зустрічі виступила Настя Макаренко, яка й тепер продовжує розвивати діяльність бібліотеки (нещодавно зареєстровано Громадську організацію «Бібліотека Майдану»). Екс-міністр культури Євген Нищук, письменники, художники, барди і просто небайдужі волонтери бібліотеки поділилися спогадами про те, як виникла ідея Революційної бібліотеки в Українському домі. Як організатори не встигали обробляти ту кількість книжок, яка пішла до бібліотеки потоком від громадян, письменників та видавництв. Вражали запити на високоінтелектуальну літературу учасників революції, що підтверджувало той факт, що революцію робила досить високоосвічена громада!

 

Нагадаємо, сама поява бібліотеки під час буремних революційних подій стала своєрідною сенсацією як для вітчизняних і зарубіжних ЗМІ, так і для самих учасників Євромайдану. Читачі з великим здивуванням дізнавалися, що книжки, іноді дуже вартісні, можна було брати для читання під чесне слово. І все взяте поверталося! Що говорить про високий рівень самосвідомості й власної гідності читачів-революціонерів, на відміну від казнокрадів режиму Януковича, проти яких вони і повстали.

 

Бібліотека підхопила ідею письменниці Міли Іванцової про оновлення сільських бібліотек новинками українських видавництв. І якщо самій письменниці вдалося за два роки поповнити книжкові фонди понад 80 сільських бібліотек, то лише за два тижні Бібліотека Майдану відправила при сприянні «Нової пошти» підбірки книжок до 250 бібліотек! Цей процес триває й досі — бібліотека продовжує свою революційно-культурну місію.

Георгій Лук’янчук