Італійський активіст Майдану написав книгу про Революцію Гідності

*

Італійський підприємець Мауро Воерціо, власник турбюро у Києві, написав книгу про Майдан. Сім років бізнесу в столиці України, п’ять років одружений із киянкою, численні родичі та друзі – українці, але ще більше поєднав італійця з Україною саме Майдан. Мауро Воерціо провів на ньому два місяці пліч-о-пліч з активістами. Він супроводжував італійських репортерів, поширював інформацію в соціальних мережах і тепер написав книжку в електронному вигляді «Ангели Майдану», де на обкладинці фото Сергія Нігояна – одного з перших загиблих майданівців.

*

− Перебуваючи у вирі київських подій, чи не виникало у Вас бажання чогось подібного в Італії? Адже в країні високий рівень корупції і поширене кумівство, населення щорік біднішає, бракує робочих місць та майже відсутня меритократія. 

− Часом таке спадало мені на думку. Та мушу зауважити наступне: італійці перебувають у більш виграшній ситуації, ніж українці. З усіма нашими проблемами у нас не було Януковича. Нам трохи більше пощастило, бо у нас більше грошей, наші сім’ї живуть краще. Чому почався Майдан, я пояснюю у своїй книжці на прикладі розмови із українцем-ветераном війни в Афганістані. Цей чоловік після повернення з війни отримав від влади земельну ділянку, яку через рік забрали. Щороку він отримував два мішки пшениці як плату за оренду своєї землі. Ветеран-афганець сказав, що у нього нічого немає, єдине, що залишилося, − це бажання боротися за краще майбутнє для молоді. Ось це і є Майдан. Ось чому в Італії такий Майдан неможливий. Італійці ще не доведені до такого відчаю, у нас немає таких сумних і безнадійних ситуацій.

За матеріалами Радіо Свобода