Кримськотатарський телеканал ATR обшукують озброєні силовики

*

Силовики окупаційної влади Криму вилучають комп’ютерний сервер кримськотатарського телеканалу ATR. Про це на своїй сторінці у “Фейсбуці” повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, передає Еспресо.TV.

“Сьогодні, 26 січня 2014 року, близько 11 години ранку по кримському часу в приміщення і на територію кримськотатарського каналу ATR увірвалися співробітники ОМОН, в’їхав автозак, свої місця по параметру всій території зайняли співробітники поліції.

 

Станом на 13.00 по кримському часу, на території телеканалу знаходиться кілька десятків силовиків, у тому числі багато автоматників у формі ОМОН. У будівлю телеканалу ATR нікого не впускають і не випускають. Біля кожного кабінету і студій виставлені автоматники.

 

Мета “візиту” – вилучення відеоінформації про багатотисячному мітингу, що відбувся під стінами Верховної Ради АРК 26 лютого 2014.

Як відомо, учасникам цього мітингу вдалося тоді запобігти проведенню сесії, яка скликається керівництвом ВР АРК і проросійськи налаштованими депутатами.

 

Однак, вже рано вранці 27 лютого 2014 в будівлі Ради міністрів і Верховної Ради Криму, роззброївши охорону, увійшли озброєні люди. Одночасно, з військових гарнізонів Чорноморського флоту Росії, дислокованих поблизу Сімферополя і в Севастополі, виїхали БТР-и і автомашини з солдатами.

У той час, коли я пишу це повідомлення, на ATR вилучають сервер та інше обладнання, опитують керівників каналу”, – розповів Чубаров.

 

На його думку, пошуки відеоматеріалів про минулорічний мітинг – це лише привід, щоб розгромити приміщення телеканалу та унеможливити його роботу.

“Зрозуміло, що зазначена причина приходу на телеканал нежданих гостей – “події 26 лютого 2014″, лише привід для розгрому ATR. Окупаційна влада не може змиритися з тим, що на півострові все ще працюють журналісти, для яких гідність і честь є понад страху, а служіння своєму народу – важливіше всяких обіцянок з боку окупаційної влади”, – наголосив Чубаров.

 

“У ці хвилини ми робимо все можливе, щоб донести інформацію про розгром кримськотатарського каналу ATR міжнародним організаціям, які найближчими днями будуть уточнювати свою політику по відношенні до Росії, в тому числі і в частині санкцій. Очевидно, що і делегації України в ООН, ПАРЄ, ОБСЄ повинні оперативно інформувати своїх колег про ситуацію з ATR”, – додав він.

Нагадаємо, у понеділок, 26 січня, на кримськотатарський телеканал ATR прибули озброєні силовики. В ефірі екстреного випуску ведуча телеканалу повідомила, що мета силовиків – вилучити комп’ютерний сервер, на якому зберігаються відеоматеріали подій минулорічної давнини, зокрема, масштабного мітингу під стінами кримського парламенту 26 лютого між прихильниками відокремлення Криму – проросійськими силами і тими, хто виступав за єдність України, основну масу яких представляли кримські татари.

В МВС Криму поки ситуацію не коментують.

Зазначимо, за повідомленнями ЗМІ, після звістки про обшуки до будівлі телеканалу почали сходитися глядачі та прихильники ATR, щоб підтримати телеканал.

Espreso.tv