Ігоря Калинця хочуть висунути на Нобелівську премію

*

Видатного поета-шістдесятника, громадського діяча, політв’язня Ігоря Калинця висунуто Інститутом Івана Франка НАН України на здобуття Нобелівської премії з літератури, повідомляє газета “День”.

 

Автор сімнадцяти поетичних збірок, написаних у період між серединою шістдесятих та 1981 роком. Повернувшись із заслання до Львова, Калинець зрозумів, що не зможе більше писати вірші. Сьогодні він вважає своєю місією видати вибране своєї дружини Ірини Стасів-Калинець. І тим часом пише твори для дітей, перекладає поезії польського автора Єжи Герасимовича і видає книжку про Богдана-Ігоря Антонича.

 

В Інституті Івана Франка НАН України пояснили, що вони висунули Ігоря Калинця на найвищу світову нагороду у галузі літератури тому, що він поет iз дуже цікавим та оригінальним стилем, у його віршах є «право на національну ідентичність». А також додали, що на сьогодні триває процедура оформлення документів.

 

«Щойно пакет буде готовий, ми одразу його надішлемо в Шведську академію. Щодо прийому кандидатур на здобуття Нобелівської премії з літератури, то кампанія триває до кінця січня», – цитує представників інституту “Україна молода”.

 

Сам Ігор Калинець, довідавшись про своє висунення, наголосив, що Україна має висунути на Нобелівську премію Василя Голобородька.

До речі, будь-яка країна може висувати на премію декілька претендентів.

Zaxid.net