Оголошено претендентів на премію імені Лесі Українки

*

Премія Кабінету міністрів України ім.  Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва присуджується щороку до дня народження Лесі Українки, 25 лютого. Премія присуджується у чотирьох номінаціях: літературні твори для дітей та юнацтва; художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва; театральні вистави для дітей та юнацтва та кінотвори для дітей та юнацтва. Розмір премії становить 10 тис. грн. у кожній номінації.

26 книжок змагатимуться за здобуття перемоги у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва» Серед них, зокрема, твори письменників Олега Чорногуза, Віктора Терена, Людмили Шутько. Загалом у переліку представлені книги 18 українських видавництв та видавництва «Домінант» з міста Коголето (Італія).

10 творів висунуто на здобуття премії ім. Лесі Українки у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва». Це книги видавництва «АВІАЗ» в оформленні Яни Кернер-Вернер, дитячі книги видавництва «Майстер клас» в оформленні Галини Зінько, Галини Бодякової, Наталі Дерев’янко та інших.

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» за премію змагатимуться два твори: дитяча комічна опера М. Лисенка «Коза-Дереза» Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка та вистава «Котигорошко» Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок ім. Марійки Підгірянки.

У номінації «Кінотвори для дітей і юнацтва» премії Кабінету міністрів України ім. Лесі Українки висунуто два анімаційні проекти – «Птахи» Української студії анімаційних фільмів та «Це наше і це твоє» телеканалу «Плюсплюс». Про це повідомляє прес-служба Державного комітету телебачення та радіомовлення, який сформував перелік творів.

«Птахи» – це анімаційний фільм-притча Української студії анімаційних фільмів. Автором сценарію, режисером та художником-постановником проекту є І. М. Смирнова. Другим претендентом на здобуття цієї нагороди є анімаційний серіал «Це наше і це твоє» телеканалу «Плюсплюс» «ТОВ «Гравіс». Автор проекту – генеральний продюсер каналу І.А. Найда.

З повним переліком номінантів премії можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо.

Телекритика