Українські митці вимагають ліквідувати Комісію з моралі

*

Українські митці знову ініціювали лист до кабінету міністрів України з вимогою ліквідувати комісію з суспільної моралі. Пише Zaxid.netю

 

Мистецька спільнота давно уже намагається боротися із цією структурою. Зокрема після скандалу із забороною книги Олеся Ульяненка тощо.

 

Цього разу поштовхом став перегляд фільму Мирослава Слабошпицького “Плем’я” у київському Будинку кіно, на який завітали представники комісії. Під час перегляду вони кричали “Ганьба!”.

 

У мережі опубліковане звернення до Кабміну, яке вже набрало понад 2,5 тис. підписів.

“Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі” – ось повна назва контролюючого органу, що давно відзначився рядом скандалів. Серед них: заборона книги “Жінка його мрії” відомого українського письменника Олеся Ульяненко за “порнографічність”. Вирок лівому активісту Олександру Володарському за “аморальну” акцію протесту проти діяльності Комісії. Десятки заборонених мультфільмів і телесеріалів від “Сімпсонів” до “Comedy Club”, – йдеться у звернені, – Проти НЕК виступали такі українські інтелектуали як Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Анатолій Ульянов, Мустафа Найєм та інші. Кілька разів “нацкомморалі” хотіли ліквідувати депутати, але все безуспішно”.

 

“Питання захисту моралі вирішується в межах діалогу, а не шляхом винесення наказів контролюючими органами!”, – вважають митці.

 

Також автори зверненя наголошують, що в умовах війни витрачати на такий орган кошти із держбюджету не варто.

Нагадаємо, що у бюджеті 2015-го року передбачено 3 млн. грн. на утримання НЕК.

Zaxid.net