Головний бібліотекар Феодосії пішла під суд за книги про голодомор

*

Директор Феодосійської центральної бібліотечної системи була оштрафована за зберігання екстремістських матеріалів – в бібліотеках Феодосії були виявлені 12 примірників книги, визнаної в Російській Федерації екстремістською.

 

У грудні 2014 року Феодосійський міський суд визнав директора міської бібліотечної системи винною за ст. 20.29 КоАП (масове зберігання з метою розповсюдження екстремістських матеріалів) і засудив до штрафу в 2000 рублів. Література конфіскована.

 

Правопорушення угледіли в тому, що в Центральній міській бібліотеці ім. Гріна і в Центральній дитячій бібліотеці Феодосії у відкритому доступі були виявлені 12 примірників книги Василя Марочко “Геноцид українцiв. Серiя: Голодомори 1932-1933. Голодомор”, що входить до Федерального списку екстремістських матеріалів під №1154 (у списку автор зазначений як “Морочко”) .

 

На думку прокуратури Феодосії, “зміст брошури має антиросійську орієнтованість. У брошурі використані мовні засоби, спрямовані на розпалювання міжнаціональної ворожнечі за ознаками належності до певної соціальної групи. Проаналізовані матеріали містять принизливі характеристики, негативні емоційні оцінки щодо національної групи та її окремих осіб, містяться заклики до розпалювання національної ненависті, внаслідок чого можуть бути використані для зміни масової свідомості і служити основою для ультрарадикальних і націоналістичних установок”.

 

Директор ЦБС пояснила суду, що про те, що ця книга в Російській Федерації заборонена, вона дізналася лише у вересні 2014 року, і в бібліотеках не встигли вилучити цю літературу з відкритого доступу. Тим не менше, суд погодився з доводами прокуратури та визнав жінку винною в адміністративному правопорушенні.

 

Книга Марочко, визнана екстремістською рішенням Міщанського районного суду Москви 1 грудня 2011, знаходилася серед великої кількості літератури, вилученої на початку 2011 року при обшуку в Бібліотеці української літератури в Москві, що проходив в рамках розслідування за ст. 282 КК. Згодом справу було припинено за відсутністю складу злочину.

 

Нагадаємо, в Керчі також був засуджений і оштрафований на 2 тис. руб. директор Центральної бібліотечної системи – за “масове поширення матеріалів екстремістського змісту”. Його було звинувачено у тому, що у всіх бібліотеках міста на комп’ютерах не були встановлені системи контентної фільтрації, що обмежують доступ до ресурсів, які містять матеріали, внесені в список екстремістських.

События Крыма