Київська влада скоротить фінансування театрів

*

На цьому тижні в Департаменті культури КМДА директорам київських муніципальних театрів повідомили про те, що фінансування їхніх театрів буде знову помітно урізано, що може призвести до скорочення штатів. Якщо механізм нового бюджету буде приведений в дію, від київських театрів додатково відкусять ще 20% колишніх державних фінансових вливань. Пише Сultprostir.

 

При цьому в самих театрах кажуть, що немає для всіх колективів єдиного відсотка, до кожного театру буде застосуються «індивідуальний підхід». Це означає, що деякі колективи впритул підійдуть до проблеми: чим платити? Адже кошти, що виділяються Департаментом, але системно урізаються, йдуть на заробітні плати, а з рештою потреб (нові постановки, комунальні послуги тощо) театри змушені справлятися самі.

 

Керівники деяких колективів заговорили, що непогано б в один день всім акторам муніципальних театрів вийти на свої сцени оголеними. І зіграти «німий спектакль» на знак протесту проти системного посилювання економічної політики по відношенню до театрального мистецтва.

 

Нагадаємо, що у владі Департаменту культури КМДА такі відомі колективи як Театр драми і комедії на Лівому березі Дніпра, Театр юного глядача на Липках, Молодий театр, Театр оперети, Театр на Подолі, «Золоті ворота», інші колективи. Київські Національні театри (франківці, опера, театр імені Лесі Українки) в підпорядкуванні Міністерства культури України та отримують фінансування не з міського, а з державного бюджету.

 

Голова Департаменту культури КМДА Діана Попова емоційно прокоментувала ситуацію, що склалася на своїй сторінці в Facebook: «Коли Вінстона Черчіля попросили скоротити витрати на культуру на користь витрат на оборону, він відповів:«А за що ж ми тоді воюємо?» Це і мої думки вголос про бюджет 2015… Сльози мені заважають говорити».

Сultprostir