Українці збирають підписи за ліквідацію Нацкомісії з питань захисту суспільної моралі

*

В інтернеті поширено петицію, автори якої збирають підписи за ліквідацію Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Пише Телекритика.

 

Автором тексту є Ivan S., який стверджує, що текст звернення буде передано прем’єр-міністру України Арсенію Яценюку.

У петиції наведено аргументи щодо недоцільності контролюючих органів та їх фінансування у сфері суспільної моралі:

«По-перше, мораль є відносною категорією. Будь-які спроби встановити об’єктивне визначення моралі є насильством над особистістю. Питання захисту моралі вирішується в межах діалогу, а не шляхом винесення наказів контролюючими органами!

 

По-друге, в умовах війни на фінансування Комісії з держбюджету України йде від 4 до 5 мільйонів гривень на рік. Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що через його “принципову позицію”, а також задля вияву “поваги до прохань, які надійшли від церковних ієрархів і релігійних лідерів”, попри скорочення контролюючих органів України, для Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі зроблено виняток».

 

Як писала «Телекритика», у жовтні 2014 року з ініціативою щодо ліквідації НЕК до пана Яценюказвернулися правозахисники, медіаексперти та громадські активісти. Вони вказали, зокрема, на неефективність та велику кількість витрат бюджетних коштів на Нацкомморалі.

Як акцентувала головний юридичний консультант НСЖУ Тетяна Котюжинська, щороку на діяльність Комісії витрачається від 4 до 9 мільйонів гривень при тому, що штатними працівниками НЕК є близько 80-ти людей.

 

А юрист Інституту медіа права (ІМП) Ігор Розкладай вважає, що питанням суспільної моралі мають займатися всі державні органи, діяльність яких так чи інакше пов’язана із її регулюванням.

Телекритика