Книгу про ОУН на Донеччині написав історик зі Слов’янська

*

Мистецьке об’єднання «Остання Барикада» презентує збірку унікальних архівних матеріалів про рух опору на Донеччині у період Другої світової війни “ОУН на Донеччині”. Захід відбудеться 18 грудня (четвер) о 18:30 у Національному університеті “Києво-Могилянська академія” (вул. Г. Сковороди, 2) в Бібліотеці ім. Тетяни й Омеляна Антоновичів, кімн. 15.

 

Одним зі співавторів є співзасновник фонду “Національне відродження”, історик, краєзнавець, дослідник українського відродження на Донеччині Олександр Добровольський зі Слов’янська.

Про книгу 

Тема боротьби ОУН-УПА по сьогодні лишається найбільш дискусійною в новітній історії України. Заборона на дослідження, ліквідація шляхом знищення документів у відомчих архівах КГБ та СБУ в сукупності призвели до того, що національно-визвольний рух українського народу проти фашистів і більшовиків стереотипно розглядався лише як західноукраїнський.
Часи президентства Віктора Ющенка відкрили двері багатьох архівів. […] Донбас, зокрема Донеччина, потроху теж друкував новознайдені матеріали. […]
Кожен документ, який був надрукований за ці роки […], руйнує міф про “русский Донбасс”, наснажуючи молоде покоління українців до боротьби за свою українську державність саме тут, у східних областях України.
Тільки дуже наївні люди думають, що головна боротьба за державу вже позаду. Найбільш кривава, важка і затяжна йде останні 20 років. І невідомо, як довго вона ще триватиме. Від того, яку роль у ній відіграють українці Сходу і Півдня, залежатиме доля всієї України.

 

Книжку можна буде придбати на презентації. Вхід вільний.

Друг Читача