У російській “Історії Криму” про кримських татар написано лише 4 абзаци

*

У книзі обсягом 450 сторінок кримськотатарському народу присвячено лише чотири абзаци. У праці, яку писали 13 вчених-істориків йдеться про історію півострова, починаючи з античних часів і до сьогодення, пише “Нова хвиля”.

 

Зокрема, в книзі замовчується питання депортації кримськотатарського народу. За словами прес-секретаря Військово-історичного товариства, це пов’язано з тим, що “в одну працю все не вміщається”.

 

Цю книгу встигли презентувати вже наприкінці листопада в Москві, визначивши її як “наукову монографію”.

 

Автори описують депортацію сухою мовою офіційних радянських документів: “ЦК КП (б) УзССР зазначав, що перший час спецпереселенці з Криму жили в “незадовільних” умовах, що вплинуло на високу смертність серед них”.

 

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов, у свою чергу, зазначив, що кримські татари вже стикалися з таким ставленням істориків.

 

“Дуже часто беруться відомості з офіційних документів і абсолютно упускаються живі свідчення очевидців і жертв. Не можна ігнорувати такі свідчення. Адже досі живі люди, які пережили це”, – сказав він.

 

Видання навело один фрагмент з книги “Депортація кримських татар 18 травня 1944. Як це було” під редакцією Рефата Куртієва.

 

“Люди за померлих чіпляються, плачуть, не віддають. Солдати тіла дорослих викидають в двері, дітей – у вікно …” Чому цього немає в “Історії Криму”? Невже така історія не дозволяє Військово-історичному суспільству правильно виховувати молодь “в дусі любові, відданості і беззавітного служіння Батьківщині”, як це записано в його статуті? І вже зовсім незрозуміло, чому розділ, в якому автори описують ці трагічні події, називається “Всесоюзна здравниця”, – зазначили в редакції.

Espreso.tv